Home » Inwestycje w automatykę przemysłową – pomoc inwestycyjna dla mazowieckich firm z sektora MŚP

Inwestycje w automatykę przemysłową – pomoc inwestycyjna dla mazowieckich firm z sektora MŚP

Podstawą gospodarki są prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa, dlatego z w związku z trwającą pandemią, konieczne stało się uruchomienie dla nich nadzwyczajnego finansowego wsparcia.

Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o skierowaniu 53,1 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej dla mazowieckich przedsiębiorców. Wsparcie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

Automatyka przemysłowa – dofinansowanie, inwestycje

Dofinansowanie może być okazją do wdrożenia w zakładach produkcyjnych wizyjnej kontroli jakości, monitoringu mediów produkcyjnych, OEE, modernizacji automatyki przemysłowej, czy inwestycji w systemy typu MES czy SCADA. Wszystkie wymienione przykłady projektów to zwiększenie konkurencyjności firmy, które są przedmiotem dofinansowania.

Dla kogo? Mikro oraz małe i średnie firmy z woj. mazowieckiego 
Kiedy? Nabór wniosków w czerwcu 2021 (nie ma jeszcze potwierdzonych terminów) 
Cel dofinansowania: zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw 
Wielkość grantów: od 400 tys. zł do nawet 4 mln zł 
Łączna pula grantów: 53,1 mln 

O skierowaniu dodatkowych funduszy dla firm dyskutowano na spotkaniu zorganizowanym przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych, w której brali udział przedstawiciele Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Konfederacji Lewiatan, Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, oraz Business Centre Club.

pomoc inwestycyjna inwestycje w automatykę przemysłową

 

Już w czerwcu mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o dofinansowanie inwestycji. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu opublikowany będzie na stronie Fundusze Mazowieckie.

 

Automatyka przemysłowa – zwiększanie innowacyjności i konkurencyjności

Wsparcie inwestycji przynoszących korzyści w dłuższej perspektywie to główne cele pomocy. Finansowanie będzie obejmowało rozbudowę przedsiębiorstw poprzez podniesienie ich efektywności i wydajności lub sposobu świadczenia usług (w tym usług elektronicznych – cyfryzacja). Nowoczesna automatyka przemysłowa, która znacząco wpływa na wzrost produktywności wpisuje się w zakres dofinansowania.

Możliwe będzie także pozyskanie funduszy europejskich na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych dla działalności gospodarczej oraz na zmiany procesów produkcyjnych, np. robotyzację linii produkcyjnych, monitoring linii produkcyjnych i zużycia mediów produkcyjnych, śledzenie realizacji produkcji oraz efektywności wykorzystania maszyn (systemy MES).

Dofinansowanie projektów wyniesie od 400 tys. zł do nawet 4 mln zł. W ramach projektu przedsiębiorcy będą zobowiązani do utworzenia co najmniej jednego nowego miejsca pracy.

Jeśli potrzebujesz konsultacji – napisz do nas: 


    * pola obowiązkowe